رازهای سلامتی با استفاده از گیاهان دارویی در طب سنتی

میچیکو

- آفلاین

رازهای سلامتی با گیاهان دارویی

برای ورود به سایت ، شماره موبایل خود را وارد نمایید

1
2
3
4
5
6
7
8
9
0
گیاه زنیان

زنیان


خواص تمام نشدنی زنیان خصوصا در درمان دردهای معده و سنگ کلیه


  ارسال: 5 ماه پیش | ویرایش: 4 ماه پیش | بازدید: 78
آدرس qr صفحه گیاه زنیان

زنیان گیاهی علفی و یکساله، با ارتفاع کمتر از یک متر، پرشاخ و برگ، برگ ها بریده بریده و نخی شکل است. دارای گل هایی با گلبرگ سفید و کوچک و پرچم های صورتی رنگ است و میوه کوچک و دارای ۵ خط طولی نازک دارد.

گیاه زنیان

دانستنیهایی در مورد زنیان

:

زنیان برای چه مواردی مفید است؟

زنیان برای دیابت، رهایی از اعتیاد الکلی، بیماری وبا، کاهش وزن، کاهش نفخ، بیماریهای کبد، مشکلات دندان، خارش بدن، سوختگی، اگزما، مشکلات هضم، عفونتهای ویروسی، تقویت قوای جنسی، میگرن، تنظیم کلسترول مفید است.

درمان بیماریها با زنیان

:
زنیان در درمان بیماریهای مانند سرماخوردگی، دل درد، آسم، سنگ کلیه، اسید معده، بواسیر، ناراحتی معده، شب ادراری، درد معده کاربرد دارد.

شیوه های آماده سازی و استفاده از گیاه زنیان

:
۱ - دم نوش زنیان یا چای زنیان:
حدود ۲ تا ۴ گرم از زنیان را در یک لیوان آب جوش اضافه کنید و یک درب بر روی آن قرار دهید و بین ده تا ۱۵ دقیقه صبر کنید تا دم بکشد و درنهایت صاف شده این دم نوش مفید را میل کنید.

زنیان برای چه مواردی مضر است؟

زنیان برای دوران شیردهی مضر است.

عوارض استفاده از زنیان

:
مصرف بیش از یک قاشق چای خوری در روز ممکن است منجر به حالت تهوع و گیجی، سوزش معده، مشکلات کبدی و زردی صورت شود.

نام های دیگر زنیان

:
نانخه، زینیان، یننیا، ناخونیه، اموس، کمون ملوکی، اجواین، امیوس، زینا، خردو، زینو


درمان سنگ کلیه

   

تقویت معده

   

درمان سرماخوردگیبه این مطلب چند ستاره می دهید؟
امتیاز: 4.75 از 5 - 4 رای

دسته بندی: گیاهان دارویی
  نسخه ساده ( AMP )
منتشر شده توسط: میچیکو
datePublished : 2021-08-10   08:29
این مطلب را به اشتراک بگذارید:

مشاهده همه طبع گرم و خشک
گیاه آویشن

آویشن

آویشن گیاهی بوته ای است که ارتفاع آن به ۱۰ تا ۳۰ سانتی متر می رسد. ساقه آن مستقیم، به جنس چوبی یا علفی و منشعب است. برگ های این گیاه بیضی شکل و بسیار کوچک به رنگ سبز و بدون دم برگ یا دارای دم برگ بسیار کوتاه است. گل های آویشن معمولاً به رنگ های ارغوانی کم رنگ یا سفید و به شکل لوله ای، دو لبه، صمغی و بسیار کوچک هست.


گیاه بومادران

بومادران

بومادران گیاهی یک ساله و علفی است. این گیاه دارای ساقه و شاخه های راست به ارتفاع ۲۵ تا ۶۰ سانتیمتر است که رنگ آن سبز مایل به زرد با دمبرگ دراز و گلهایی مجتمع به صورت خوشهٔ دراز در کنارهٔ برگ ها دارد. دانه آن کروی و صاف است.


گیاه سیاه دانه

سیاه دانه

سیاه دانه گیاهی یکساله و علفی است که ارتفاع آن حدود ۷۰ سانتیمتر است. این گیاه دارای ساقه افراشته منشعب با برگهایی به طول ۲ تا ۳ سانتیمتر به صورت ۲ تا ۳ عدد در اطراف دمبرگ به تقسیمات باریک و نخی شکل تقسیم می شوند. گل سیاه دانه به رنگ زرد مایل به سفید و بنفش است و دانه های ریز آن در غلافی قرار گرفته و رنگ سیاه و مغز سفیدی دارند.


گیاه رازیانه

رازیانه

رازیانه گیاهی علفی و دو ساله است که ارتفاع آن تا دو متر هم می‌رسد. ساقه رازیانه دارای شیارهای هم ردیف و موازی و برگ‌های آن متناوب با بریدگی ‌های عمیق و نخی شکل است. گل‌های رازیانه زرد و به صورت خوشه در انتهای ساقه ظاهر می‌شود و میوه‌های خشک و رسیده رازیانه که بخش دارویی گیاه محسوب می‌شود به صورت دو فندق به هم پیوسته هستند.