رازهای سلامتی با استفاده از گیاهان دارویی در طب سنتی

میچیکو

- آفلاین

رازهای سلامتی با گیاهان دارویی

برای ورود به سایت ، شماره موبایل خود را وارد نمایید

1
2
3
4
5
6
7
8
9
0
گیاه سنبل الطیب

سنبل الطیب


با سنبل الطیب اعصاب خود را آرام کنید و خوابی خوش داشته باشید


  ارسال: 6 ماه پیش | ویرایش: 4 ماه پیش | بازدید: 90
آدرس qr صفحه گیاه سنبل الطیب

سنبل الطیب گیاهی چندساله دارد با بوته ای با ارتفاع بین ۵۰ تا ۱۵۰ سانتی متر است. ریشه ای کوتاه به رنگ قهوه ای مایل به سیاه یا خاکستری مایل به زرد دارد. این گیاه دارای گل های سفید یا صورتی خوشه ای و میوه های آن کشیده، چهار خطی و تک دانه ای هستند.

گیاه سنبل الطیب

دانستنیهایی در مورد سنبل الطیب

:

سنبل الطیب برای چه مواردی مفید است؟

سنبل الطیب برای رفع استرس، ناراحتی عصبی، یائسگی، درد قاعدگی، تقویت حافظه، درمان اعتیاد، درد زانو، درد کمر، تقویت قوای جنسی، سر درد ناشی از مصرف الکل، بی خوابی، بوی بد دهان مفید است.

درمان بیماریها با سنبل الطیب

:
سنبل الطیب در درمان بیماریهای مانند صرع، میگرن، سکسه، استفراغ، تب، گاز معده، بیماری مالیخولیا، دیابت، پیش فعالی کودکان، لرزش دست عصبی، آرتروز، کرم روده، کرم معده، پارکینسون، درد سیاتیک، سر درد، بی اعصابی کاربرد دارد.

شیوه های آماده سازی و استفاده از گیاه سنبل الطیب

:
۱ - گرد سنبل الطیب:
ریشه سنبل الطیب را خورد کرده و در حرارت ۴۰ درجه خشک کنید. سپس آن را آسیاب کنید و از الک ریز رد کنید. این گرد بعنوان ضد تشنج بکار می رود. مقدار مصرف آن ۵-۱۰ گرم در روز است.
۲ - مخلوط سنبل الطیب:
۴ گرم گرد ریشه سنبل الطیب را با ۴ گرم رازیانه و ۴ گرم قند ساییده مخلوط کنید. این مخلوط را چهار قسمت کرده و هر ۶ ساعت یکبار مصرف کنید.
۳ - تنتور والریان:
۱۰۰ گرم ریشه سنبل الطیب را خورد کرده و در نیم لیتر الکل طبی ۶۰ درجه بریزید و بگذارید بماند. هر روز چند بار بهم بزنید و پس از ۱۵ روز آن را صاف کرده و در شیشه در بسته نگهداری کنید. مقدار مصرف آن ۱۰-۳۰ قطره می باشد.
۴ - دمنوش سنبل الطیب با گل گاو زبان:
۲ تا ۳ گرم از ریشه های سنبل الطیب خشک و ۴-۵ گرم گل گاو زبان را در یک فنجان آب گرم خیس کنید و روزانه دو فنجان در صبح و عصر مصرف کنید. اما بیش از چهار هفته از آن مصرف نکنید.

سنبل الطیب برای چه مواردی مضر است؟

سنبل الطیب برای ناراحتی کلیه، کودکان زیر پنج سال، دوران بارداری، دوران شیردهی مضر است.

عوارض استفاده از سنبل الطیب

:
مصرف زیاد سنبل الطیب ممکن است باعث بروز سر درد، سر گیجه، خارش، حالت تهوع، ناراحتی معده، خشکی دهان، مشکلات فکر کردن، رویاهای عجیب و غریب، تپش قلب، سمی شدن کبد، احساس هیجان و یا اضطراب شود.

نام های دیگر سنبل الطیب

:
علف گربه، والریان


درمان دیابت

   

درمان بی اعصابی

   

درمان سر دردبه این مطلب چند ستاره می دهید؟
امتیاز: 4.5 از 5 - 6 رای

دسته بندی: گیاهان دارویی
  نسخه ساده ( AMP )
منتشر شده توسط: میچیکو
datePublished : 2021-08-01   08:20
این مطلب را به اشتراک بگذارید:

مشاهده همه طبع گرم و خشک
گیاه بومادران

بومادران

بومادران گیاهی یک ساله و علفی است. این گیاه دارای ساقه و شاخه های راست به ارتفاع ۲۵ تا ۶۰ سانتیمتر است که رنگ آن سبز مایل به زرد با دمبرگ دراز و گلهایی مجتمع به صورت خوشهٔ دراز در کنارهٔ برگ ها دارد. دانه آن کروی و صاف است.


گیاه نعنا

نعنا

نعنا گیاهی علفی با ساقه های مستقیم و چهارگوش است. برگ های نعنا به طول ۳ تا ۵ سانتی متر، به صورت متقابل، نیزه ای یا دوکی و به رنگ سبز تیره هستند. نعنا دارای ریشه هوایی است. گل های نعنا به صورت خوشه های مجتمع و به رنگ بنفش روشن دیده میشود.


گیاه پونه

پونه

پونه گیاهی چند ساله است ک حدود ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر رشد میکند و ساقه های چهارگوش و برگ های کرکی بسیار خوش عطر دارد. گل‌های معطر پونه ۶ تا ۷ میلیمتر به رنگ های بنفش یا سفید و به صورت خوشه‌ای در طول محور ساقه انتهایی رشد می‌کنند.


گیاه زنجبیل

زنجبیل

زنجبیل گیاهی علفی، چند ساله و ایستاده است. ساقه باریک و نی مانند و برگ های سرنیزه ای به رنگ سبز براق دارد که از زمین به صورت ساقه ای غده ای می رویند. گل هایی سبز رنگ مایل به زرد با لبه ای ارغوانی و لکه های کرم رنگ دارد.