رازهای سلامتی با استفاده از گیاهان دارویی در طب سنتی

میچیکو

- آفلاین

رازهای سلامتی با گیاهان دارویی

برای ورود به سایت ، شماره موبایل خود را وارد نمایید

1
2
3
4
5
6
7
8
9
0
گیاه سنبل الطیب

سنبل الطیب


با سنبل الطیب اعصاب خود را آرام کنید و خوابی خوش داشته باشید


  ارسال: 11 ماه پیش | ویرایش: 6 ساعت پیش | بازدید: 139


بسته 50 گرمی 80,000 تومان  
آدرس qr صفحه گیاه سنبل الطیب

سنبل الطیب گیاهی چندساله دارد با بوته ای با ارتفاع بین ۵۰ تا ۱۵۰ سانتی متر است. ریشه ای کوتاه به رنگ قهوه ای مایل به سیاه یا خاکستری مایل به زرد دارد. این گیاه دارای گل های سفید یا صورتی خوشه ای و میوه های آن کشیده، چهار خطی و تک دانه ای هستند.

گیاه سنبل الطیب

دانستنیهایی در مورد سنبل الطیب

:

سنبل الطیب برای چه مواردی مفید است؟

سنبل الطیب برای رفع استرس، ناراحتی عصبی، یائسگی، درد قاعدگی، تقویت حافظه، درمان اعتیاد، درد زانو، درد کمر، تقویت قوای جنسی، سر درد ناشی از مصرف الکل، بی خوابی، بوی بد دهان مفید است.

درمان بیماریها با سنبل الطیب

:
سنبل الطیب در درمان بیماریهای مانند صرع، میگرن، سکسه، استفراغ، تب، گاز معده، بیماری مالیخولیا، دیابت، پیش فعالی کودکان، لرزش دست عصبی، آرتروز، کرم روده، کرم معده، پارکینسون، درد سیاتیک، سر درد، بی اعصابی کاربرد دارد.

شیوه های آماده سازی و استفاده از گیاه سنبل الطیب

:
۱ - گرد سنبل الطیب:
ریشه سنبل الطیب را خورد کرده و در حرارت ۴۰ درجه خشک کنید. سپس آن را آسیاب کنید و از الک ریز رد کنید. این گرد بعنوان ضد تشنج بکار می رود. مقدار مصرف آن ۵-۱۰ گرم در روز است.
۲ - مخلوط سنبل الطیب:
۴ گرم گرد ریشه سنبل الطیب را با ۴ گرم رازیانه و ۴ گرم قند ساییده مخلوط کنید. این مخلوط را چهار قسمت کرده و هر ۶ ساعت یکبار مصرف کنید.
۳ - تنتور والریان:
۱۰۰ گرم ریشه سنبل الطیب را خورد کرده و در نیم لیتر الکل طبی ۶۰ درجه بریزید و بگذارید بماند. هر روز چند بار بهم بزنید و پس از ۱۵ روز آن را صاف کرده و در شیشه در بسته نگهداری کنید. مقدار مصرف آن ۱۰-۳۰ قطره می باشد.
۴ - دمنوش سنبل الطیب با گل گاو زبان:
۲ تا ۳ گرم از ریشه های سنبل الطیب خشک و ۴-۵ گرم گل گاو زبان را در یک فنجان آب گرم خیس کنید و روزانه دو فنجان در صبح و عصر مصرف کنید. اما بیش از چهار هفته از آن مصرف نکنید.

سنبل الطیب برای چه مواردی مضر است؟

سنبل الطیب برای ناراحتی کلیه، کودکان زیر پنج سال، دوران بارداری، دوران شیردهی مضر است.

عوارض استفاده از سنبل الطیب

:
مصرف زیاد سنبل الطیب ممکن است باعث بروز سر درد، سر گیجه، خارش، حالت تهوع، ناراحتی معده، خشکی دهان، مشکلات فکر کردن، رویاهای عجیب و غریب، تپش قلب، سمی شدن کبد، احساس هیجان و یا اضطراب شود.

نام های دیگر سنبل الطیب

:
علف گربه، والریان


درمان دیابت

   

درمان بی اعصابی

   

درمان سر دردبه این مطلب چند ستاره می دهید؟
امتیاز: 4.57 از 5 - 7 رای

دسته بندی: گیاهان دارویی
  نسخه ساده ( AMP )
منتشر شده توسط: میچیکو
datePublished : 2021-08-01   08:20
این مطلب را به اشتراک بگذارید:

مشاهده همه طبع گرم و خشک
بسته 100 گرمی 22,000 تومان
گیاه دارچین

دارچین

دارچین از پوست داخلی درخت سیناموم به دست می آید . درختی کوچک به ارتفاع ۵ تا ۷ متر است . برگ این درخت سبز سیر است . این درختچه تا ۱۰ متر ریشه می کند و دارای گلهای به رنگ سفید می باشد .


بسته 50 گرمی 13,000 تومان
گیاه اسطوخودوس

اسطوخودوس

اسطوخودوس گیاهی چندین ساله با ارتفاع حدود ۵۰ سانتی متر است. این گیاه ساقه ای ۴ گوشه و برگ هایی متقابل، باریک، دراز، سبز رنگ و پوشیده از کرکهای سفید پنبه ای دارد. گلهای آن به رنگ بنفش و بصورت سنبله می باشد.


بسته 50 گرمی 14,000 تومان
گیاه پونه

پونه

پونه گیاهی چند ساله است ک حدود ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر رشد میکند و ساقه های چهارگوش و برگ های کرکی بسیار خوش عطر دارد. گل‌های معطر پونه ۶ تا ۷ میلیمتر به رنگ های بنفش یا سفید و به صورت خوشه‌ای در طول محور ساقه انتهایی رشد می‌کنند.


بسته 50 گرمی 18,000 تومان
گیاه گزنه

گزنه

گزنه گیاهی علفی با ساقه های راست و منشعب که ارتفاع آنها بین ۱۵ تا ۶۷ سانتی متر و چهارگوش است. برگ هایی سر نیزه ای و تخم مرغی پهن تا تقریبا دایره ای به رنگ سبز روشن و پوشیده از کرک های گزنده ای دارد. گل های گزنه سبز روشن و برروی ۲ پایه جداگانه، مجتمع در توده های کوچک کروی و در طول محور های خوشه ای شکل قرار دارند.