رازهای سلامتی با استفاده از گیاهان دارویی در طب سنتی

میچیکو

- آفلاین

رازهای سلامتی با گیاهان دارویی

برای ورود به سایت ، شماره موبایل خود را وارد نمایید

1
2
3
4
5
6
7
8
9
0
گیاه زنجبیل

زنجبیل


تسکین انواع دردهای خود را به زنجبیل بسپارید و قلب خود را تقویت کنید


  ارسال: 6 ماه پیش | ویرایش: 4 ماه پیش | بازدید: 104
آدرس qr صفحه گیاه زنجبیل

زنجبیل گیاهی علفی، چند ساله و ایستاده است. ساقه باریک و نی مانند و برگ های سرنیزه ای به رنگ سبز براق دارد که از زمین به صورت ساقه ای غده ای می رویند. گل هایی سبز رنگ مایل به زرد با لبه ای ارغوانی و لکه های کرم رنگ دارد.

گیاه زنجبیل

دانستنیهایی در مورد زنجبیل

:

زنجبیل برای چه مواردی مفید است؟

زنجبیل برای حالت تهوع بارداری، کاهش درد و التهاب، رفع سوزش معده، دردهای قاعدگی، بیماری دیابت، لرزش دست، سستی و خواب رفتگی اعضای بدن، ضعف اعصاب، بلغم، هضم غذا، کبدسرد و رطوبتی، لاغری، ناراحتی کلیه، تقویت قلب مفید است.

درمان بیماریها با زنجبیل

:
زنجبیل در درمان بیماریهای مانند سرطان تخمدان، حالت تهوع صبحگاهی، سرماخوردگی، سردرد میگرن، تنبلی تخمدان کاربرد دارد.

شیوه های آماده سازی و استفاده از گیاه زنجبیل

:
۱ - چای زنجبیل:
یک قاشق چایخوری پودر خشک زنجبیل و یا دو قاشق چایخوری زنجبیل رنده شده تازه را در داخل قوری ریخته روی آن آب جوش بریزید و به مدت پنج دقیقه آنرا با حرارت ملایم دم کنید و سپس آنرا با عسل شیرین کرده و میل کنید.
چای زنجبیل هر چقدر بیشتر بماند و دم بکشد تند تر می شود. حتی می توان چای زنجبیل را بعد از سرد شدن در داخل یخچال گذاشت و خنک کرد و مانند یک نوشابه سرد استفاده نمود.
۲ - شربت زنجبیل:
برای تهیه شربت زنجبیل یک قسمت زنجبیل رنده شده را با سه قسمت عسل مخلوط کرده و در شیشه دربسته در یخچال نگهدری کنید و هر موقع خواستید مصرف کنید.
۳ - تنتور زنجبیل:
یک قسمت زنجبیل رنده شده را با سه قسمت الکل ۵۰ درجه مخلوط کرده و داخل یک شیشه تیره رنگ بریزید و بمدت ۱۴ روز آن را چند بار در روز تکان دهید. بعد از این مدت آن را صاف کرده و در جای خشک و خنک نگهداری کنید.

زنجبیل برای چه مواردی مضر است؟

زنجبیل برای کودکان زیر دو سال، گرم مزاجان، دوران بارداری، دوران شیردهی، افراد مبتلا به هموفیلی، بیماری های قلبی، سنگ کلیه مضر است.

عوارض استفاده از زنجبیل

:
- زیاده روی در مصرف زنجبیل ممکن است منجر به سوزش ادرار، سوزش مقعد، خارش و تحریک پوست، ضعف نیروی جنسی گرم مزاجان، اسهال، بیماری قلبی و سقط جنین شود.
- زنجبیل همچنین ممکن است فشار خون را خیلی پایین بیاورد.
- اگر داروهای رقیق کننده خون مانند وارفارین و آسپیرین مصرف می کنید، زنجبیل نخورید.
- مصرف زیاد زنجبیل ممکن است با داروهای قلبی و دیابت تداخل نماید.

نام های دیگر زنجبیل

:
سَنگیپِل، شنگویر، زنجفیل


درمان سر درد

   

درمان سرما خوردگی

   

درمان تنبلی تخمدانبه این مطلب چند ستاره می دهید؟
امتیاز: 4.5 از 5 - 2 رای

دسته بندی: گیاهان دارویی
  نسخه ساده ( AMP )
منتشر شده توسط: میچیکو
datePublished : 2021-07-29   23:30
این مطلب را به اشتراک بگذارید:

مشاهده همه طبع گرم و خشک
گیاه رازیانه

رازیانه

رازیانه گیاهی علفی و دو ساله است که ارتفاع آن تا دو متر هم می‌رسد. ساقه رازیانه دارای شیارهای هم ردیف و موازی و برگ‌های آن متناوب با بریدگی ‌های عمیق و نخی شکل است. گل‌های رازیانه زرد و به صورت خوشه در انتهای ساقه ظاهر می‌شود و میوه‌های خشک و رسیده رازیانه که بخش دارویی گیاه محسوب می‌شود به صورت دو فندق به هم پیوسته هستند.


گیاه سیاه دانه

سیاه دانه

سیاه دانه گیاهی یکساله و علفی است که ارتفاع آن حدود ۷۰ سانتیمتر است. این گیاه دارای ساقه افراشته منشعب با برگهایی به طول ۲ تا ۳ سانتیمتر به صورت ۲ تا ۳ عدد در اطراف دمبرگ به تقسیمات باریک و نخی شکل تقسیم می شوند. گل سیاه دانه به رنگ زرد مایل به سفید و بنفش است و دانه های ریز آن در غلافی قرار گرفته و رنگ سیاه و مغز سفیدی دارند.


گیاه پونه

پونه

پونه گیاهی چند ساله است ک حدود ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر رشد میکند و ساقه های چهارگوش و برگ های کرکی بسیار خوش عطر دارد. گل‌های معطر پونه ۶ تا ۷ میلیمتر به رنگ های بنفش یا سفید و به صورت خوشه‌ای در طول محور ساقه انتهایی رشد می‌کنند.


گیاه بومادران

بومادران

بومادران گیاهی یک ساله و علفی است. این گیاه دارای ساقه و شاخه های راست به ارتفاع ۲۵ تا ۶۰ سانتیمتر است که رنگ آن سبز مایل به زرد با دمبرگ دراز و گلهایی مجتمع به صورت خوشهٔ دراز در کنارهٔ برگ ها دارد. دانه آن کروی و صاف است.