رازهای سلامتی با استفاده از گیاهان دارویی در طب سنتی

میچیکو

- آفلاین

رازهای سلامتی با گیاهان دارویی

برای ورود به سایت ، شماره موبایل خود را وارد نمایید

1
2
3
4
5
6
7
8
9
0
گیاه اسطوخودوس

اسطوخودوس


اسطوخودوس را استاد کاهش استرس و تقویت کننده اعصاب بدانید


  ارسال: 11 ماه پیش | ویرایش: 6 ساعت پیش | بازدید: 172


بسته 50 گرمی 13,000 تومان  
آدرس qr صفحه گیاه اسطوخودوس

اسطوخودوس گیاهی چندین ساله با ارتفاع حدود ۵۰ سانتی متر است. این گیاه ساقه ای ۴ گوشه و برگ هایی متقابل، باریک، دراز، سبز رنگ و پوشیده از کرکهای سفید پنبه ای دارد. گلهای آن به رنگ بنفش و بصورت سنبله می باشد.

گیاه اسطوخودوس

دانستنیهایی در مورد اسطوخودوس

:

اسطوخودوس برای چه مواردی مفید است؟

اسطوخودوس برای لک پوست، ریزش مو، خواب رفتن دست و پا، بیماری کبد، مجاری ادرار، تقویت معده، کاهش وزن، فشار خون، قلب، دندان درد، بی خوابی، استرس مفید است.

درمان بیماریها با اسطوخودوس

:
اسطوخودوس در درمان بیماریهای مانند آفت دهان، زخم دهان، آسم، تهوع، سودا، بلغم، سرفه، سر درد، عفونتهای قارچی، رماتیسم، بیماریهای مفصلی کاربرد دارد.

شیوه های آماده سازی و استفاده از گیاه اسطوخودوس

:
۱ - دمنوش اسطوخودوس:
گل خشک شده اسطوخودوس را به آب جوش اضافه کرده و ۱۰ دقیقه به آن اجازه دهید تا دم بکشد. حال دمنوش حاضر است. میتوانید با اضافه کردن عسل طبیعی به آن یا به تنهایی آن را بنوشید. روزی ۱ الی ۲ فنجان از این دمنوش مصرف کنید.
۲ - دمنوش اسطوخودوس و نعناع:
گل اسطوخودوس و برگ نعنای تازه را در قوری پر از آب ریخته و اجازه دهید آب آن به جوش بیاید. بعد از به جوش آمدن شعله گاز را کم کرده و اجازه دهید با حرارت کم بجوشد بعد از ۱۵ دقیقه می توانید دمنوش را میل کنید.
۳ - دمنوش اسطوخودوس و سنبل الطیب:
۱ قاشق اسطوخودوس تازه یا خشک، ۱ قاشق سنبل الطیب را در لیوان آب جوش بریزید و برای مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه اجازه دهید تا دم بکشد. بعد از عبور از صافی دمنوش شما حاضر است. در آخر چند قطره لیمو به آن اضافه کنید تا طعم بهتری بگیرد.
۴ - دمنوش اسطوخودوس و گل گاوزبان:
۱ قاشق غذا خوری گل گاو زبان به همراه نصف قاشق غذا خوری اسطوخودوس را در یک لیوان آب جوش بریزید و اجازه دهید ۳۰ دقیقه بماند تا دم بکشد. برای اینکه دمنوش طعم بهتری بگیرد می توانید به آن عسل و چند قطره لیموترش به آن اضافه کنید.
۵ - دمنوش اسطوخودوس و افتیمون:
اسطوخودوس، آفتیمون، گل گاوزبان، بادرنجبویه، بابونه از هر یک ۱۰ گرم را در لیوان آب بزرگ ریخته و اجازه دهید دم بکشد. این دمنوش می تواند به تنظیم خواب، طپش قلب، وسواس فکری، لرزش بدن و تنگی نفس کمک کند.
۶ - دمنوش اسطوخودوس و بابونه:
۱ قاشق غذاخوری بابونه، بادرنجبویه، اسطوخودوس، دو قاشق غذاخوری گل بنفشه را در یک لیوان آب جوش بریزید و ۲۰ دقیقه اجازه دهید تا دم بکشید. بابونه و اسطوخودوس موجب آرام شدن سیستم عصبی و گوارش خواهد شد.
۷ - دمنوش اسطوخودوس و بهار نارنج:
۲ قاشق مرباخوری چای ترش، ۱ قاشق چایخوری اسطوخودوس و بهارنارنج را با داخل آب جوش بریزید تا دم بکشد. سپس میل کنید.

اسطوخودوس برای چه مواردی مضر است؟

اسطوخودوس برای کودکان، دوران بارداری، دوران شیردهی، بیماران دیابتی، مزاج گرم و خشک مضر است.

عوارض استفاده از اسطوخودوس

:
- مصرف اسطوخودوس تعادل هورمونی در بدن نوزادان و کودکان پسر را به هم می ریزد و خطر ابتلا به ژنیکوماستی رشد غیر طبیعی سینه ها در پسر را افزایش می دهد.
- اسطوخودوس با دارو های بیهوشی تداخل داشته و بر روی سیستم عصبی مرکزی تاثیر می گذارد پس دو هفته قبل از جراحی از مصرف اسطوخودوس اجتناب کنید.
- در برخی افراد زمانی که از آن به عنوان ماساژ استفاده شود، ممکن است ایجاد حساسیت پوستی نماید.

نام های دیگر اسطوخودوس

:
لاوندر، شاهسپرم رومی، آنس الارواح، لاوند، ممسک الارواح، ضُرم، زغلیل، رزالذهب، خیری، خرام، خرامی، آلاله تلخ، گل لاوند، شاه اسپرم رومی، لاواندولا، اسطوقدوس، اسطوخدوس


درمان سر درد

   

درمان حالت تهوع

   

درمان بی خوابیبه این مطلب چند ستاره می دهید؟
امتیاز: 4.8 از 5 - 5 رای

دسته بندی: گیاهان دارویی
  نسخه ساده ( AMP )
منتشر شده توسط: میچیکو
datePublished : 2021-07-22   14:35
این مطلب را به اشتراک بگذارید:

مشاهده همه طبع گرم و خشک
بسته 50 گرمی 45,000 تومان
گیاه آنقوزه

آنقوزه

آنقوزه گیاهی چندساله و علفی است. ساقه ای گوشتی و بلندی حدود ۲ متر دارد. برگ های آن بسیار بریده و غباری هستند. ریشهٔ آن کمی کلفت و گوشتی و گل های آن زرد رنگ و در آخر ساقه نمایان می شوند. میوه گیاه آنقوزه، دوفندقه ای، به رنگ قهوه‌ای تیره یا خرمایی و بیضی شکل است.


بسته 100 گرمی 20,000 تومان
گیاه سیاه دانه

سیاه دانه

سیاه دانه گیاهی یکساله و علفی است که ارتفاع آن حدود ۷۰ سانتیمتر است. این گیاه دارای ساقه افراشته منشعب با برگهایی به طول ۲ تا ۳ سانتیمتر به صورت ۲ تا ۳ عدد در اطراف دمبرگ به تقسیمات باریک و نخی شکل تقسیم می شوند. گل سیاه دانه به رنگ زرد مایل به سفید و بنفش است و دانه های ریز آن در غلافی قرار گرفته و رنگ سیاه و مغز سفیدی دارند.


بسته 50 گرمی 18,000 تومان
گیاه گزنه

گزنه

گزنه گیاهی علفی با ساقه های راست و منشعب که ارتفاع آنها بین ۱۵ تا ۶۷ سانتی متر و چهارگوش است. برگ هایی سر نیزه ای و تخم مرغی پهن تا تقریبا دایره ای به رنگ سبز روشن و پوشیده از کرک های گزنده ای دارد. گل های گزنه سبز روشن و برروی ۲ پایه جداگانه، مجتمع در توده های کوچک کروی و در طول محور های خوشه ای شکل قرار دارند.


بسته 50 گرمی 80,000 تومان
گیاه سنبل الطیب

سنبل الطیب

سنبل الطیب گیاهی چندساله دارد با بوته ای با ارتفاع بین ۵۰ تا ۱۵۰ سانتی متر است. ریشه ای کوتاه به رنگ قهوه ای مایل به سیاه یا خاکستری مایل به زرد دارد. این گیاه دارای گل های سفید یا صورتی خوشه ای و میوه های آن کشیده، چهار خطی و تک دانه ای هستند.