رازهای سلامتی با استفاده از گیاهان دارویی در طب سنتی

میچیکو

- آفلاین

رازهای سلامتی با گیاهان دارویی

برای ورود به سایت ، شماره موبایل خود را وارد نمایید

1
2
3
4
5
6
7
8
9
0
گیاه آویشن

آویشن


تقویت سیستم ایمنی بدن خود را با خیال راحت به آویشن بسپارید


  ارسال: 6 ماه پیش | ویرایش: 4 ماه پیش | بازدید: 127
آدرس qr صفحه گیاه آویشن

آویشن گیاهی بوته ای است که ارتفاع آن به ۱۰ تا ۳۰ سانتی متر می رسد. ساقه آن مستقیم، به جنس چوبی یا علفی و منشعب است. برگ های این گیاه بیضی شکل و بسیار کوچک به رنگ سبز و بدون دم برگ یا دارای دم برگ بسیار کوتاه است. گل های آویشن معمولاً به رنگ های ارغوانی کم رنگ یا سفید و به شکل لوله ای، دو لبه، صمغی و بسیار کوچک هست.

گیاه آویشن

دانستنیهایی در مورد آویشن

:

آویشن برای چه مواردی مفید است؟

آویشن برای رشد مو، شوره سر، هضم غذا، کاهش نفخ معده، رشد استخوان ها، کاهش فشار خون، تقویت قلب، تقویت چشم، رفع خستگی، اشتها، تقویت قوای جنسی، خلط آوری، بوی بد دهان، قاعدگی های دردناک، پوسیدگی دندان مفید است.

درمان بیماریها با آویشن

:
آویشن در درمان بیماریهای مانند آکنه، شوره سر، زخم معده، گرفتگی عظلات قاعدگی، کم خونی، نارسایی کلیه، سرطان روده بزرگ، سرطان پستان، عفونتهای عمقی سینه، سو هاضمه، سرفه، سیاه سرفه، سرما خوردگی، نواقص پوستی، مشکلات مفصلی، بیماری های روده کاربرد دارد.

شیوه های آماده سازی و استفاده از گیاه آویشن

:
۱ - آویشن و عسل:
اگر ۱۰ گرم اویشن را در یک لیتر آبجوش دم کرده و با کمی عسل به بیماران مبتلا به تنگی نفس و کلیه و مثانه و درد مفاصل و سیاتیک و خونریزیهای رحم و ترشحات غیر طبیعی زنان بدهید در دفع بیماری آنها موثر واقع خواهد شد.
۲ - روغن آویشن و روغن زیتون:
مخلوط روغن زیتون و روغن آویشن را به پوست سر بمالید که باعث رشد مو و سالم تر شدن براقی موها میشود.
۳ - روغن آویشن:
استفاده از روغن آویشن به تنهایی یا با سایر مواد دیگر میتواند موهای شما را ضخیم و درخشان کند و از ریزش آن نیز جلوگیری کند.
۴ - دهانشویه با آویشن:
در التهاب حنجره و لوزه ها و برای درمان آفت به صورت غرغره کردن استفاده شود. برای این منظور، یک استکان از پودر گیاه را در چهار استکان آب جوش آهسته به مدت ۲۰ دقیقه جوشانیده و پس از صاف کردن، برای شست وشوی دهان استفاده شود.
۵ - دمنوش آویشن:
مواد لازم: آب جوش نیم لیتر، آویشن تازه ۲ قاشق مرباخوری، زیره سبز ۲ قاشق مرباخوری، دانه سبزه زنیان ۲ قاشق مربا خوری.
طرز تهیه: همه گیاهان را ترکیب کرده کرده با هم و داخل قوری بگذارید به مدت ۱۵ دقیقه دم بکشید و سپس آن را از صافی رد کنید و نوش جان کنید.

آویشن برای چه مواردی مضر است؟

آویشن برای مشکلات گوارشی، دوران بارداری، دوران شیردهی، سرطان سینه، سرطان تخمدان، سرطان رحم، فیبروئیدهای رحمی، اندومتریوز، غده تیروئید، انعقاد خون، عمل جراحی، مزاج گرم و خشک مضر است.

عوارض استفاده از آویشن

:
- در برخی افراد باعث ناراحتی دستگاه گوارش، سردرد یا سرگیجه شود.
- زنانی که مبتلا به سرطان سینه، سرطان تخمدان، سرطان رحم، فیبروئیدهای رحمی یا اندومتریوز هستند، نباید از آویشن استفاده نمایند.
- اگر هرگونه اختلالات انعقادی دارید، یا در حال حاضر از رقیق‌کننده‌ های خون استفاده می‌کنید، نباید زیاد آویشن بخورید.
- نباید ۲ هفته قبل از عمل جراحی از آویشن استفاده کرد.

نام های دیگر آویشن

:
آزربه، Thymes، کهلیک اوتی، آویشن شیرازی، آویشن وحشی، آویشم، آویشه، اوشن، افشن، آسن، آسن بویه، آس بویه، آذربه، اریگانا، اشمه کوهی، علف کبک، کلیک اوتی، ککلیک اوتی، کهلیک اوتی، کاکله اوتی، آذر روبه، سه سنبل، سی سنبل، سیسنبر، سوسنبر، صعتر الحمیر، صعتر الحمار صعتر، سیتر، زروه، بوبه، غام، حاشا، حاشا بری، نمام، نمام الملک، نعنافلفلی


درمان سرما خوردگی

   

درمان گلو درد

   

تقویت سیستم ایمنیبه این مطلب چند ستاره می دهید؟
امتیاز: 4.8 از 5 - 5 رای

دسته بندی: گیاهان دارویی
  نسخه ساده ( AMP )
منتشر شده توسط: میچیکو
datePublished : 2021-07-17   15:33
این مطلب را به اشتراک بگذارید:

مشاهده همه طبع گرم و خشک
گیاه سنبل الطیب

سنبل الطیب

سنبل الطیب گیاهی چندساله دارد با بوته ای با ارتفاع بین ۵۰ تا ۱۵۰ سانتی متر است. ریشه ای کوتاه به رنگ قهوه ای مایل به سیاه یا خاکستری مایل به زرد دارد. این گیاه دارای گل های سفید یا صورتی خوشه ای و میوه های آن کشیده، چهار خطی و تک دانه ای هستند.


گیاه گزنه

گزنه

گزنه گیاهی علفی با ساقه های راست و منشعب که ارتفاع آنها بین ۱۵ تا ۶۷ سانتی متر و چهارگوش است. برگ هایی سر نیزه ای و تخم مرغی پهن تا تقریبا دایره ای به رنگ سبز روشن و پوشیده از کرک های گزنده ای دارد. گل های گزنه سبز روشن و برروی ۲ پایه جداگانه، مجتمع در توده های کوچک کروی و در طول محور های خوشه ای شکل قرار دارند.


گیاه رازیانه

رازیانه

رازیانه گیاهی علفی و دو ساله است که ارتفاع آن تا دو متر هم می‌رسد. ساقه رازیانه دارای شیارهای هم ردیف و موازی و برگ‌های آن متناوب با بریدگی ‌های عمیق و نخی شکل است. گل‌های رازیانه زرد و به صورت خوشه در انتهای ساقه ظاهر می‌شود و میوه‌های خشک و رسیده رازیانه که بخش دارویی گیاه محسوب می‌شود به صورت دو فندق به هم پیوسته هستند.


گیاه زنیان

زنیان

زنیان گیاهی علفی و یکساله، با ارتفاع کمتر از یک متر، پرشاخ و برگ، برگ ها بریده بریده و نخی شکل است. دارای گل هایی با گلبرگ سفید و کوچک و پرچم های صورتی رنگ است و میوه کوچک و دارای ۵ خط طولی نازک دارد.