رازهای سلامتی با استفاده از گیاهان دارویی در طب سنتی

میچیکو

- آفلاین

رازهای سلامتی با گیاهان دارویی

برای ورود به سایت ، شماره موبایل خود را وارد نمایید

1
2
3
4
5
6
7
8
9
0
همه گیاهان دارویی میچیکو
گیاه زنیان

زنیان

زنیان گیاهی علفی و یکساله، با ارتفاع کمتر از یک متر، پرشاخ و برگ، برگ ها بریده بریده و نخی شکل است. دارای گل هایی با گلبرگ سفید و کوچک و پرچم های صورتی رنگ است و میوه کوچک و دارای ۵ خط طولی نازک دارد.


  آخرین ویرایش: 8 ماه پیش | بازدید: 120 مرتبه
گیاه بارهنگ

بارهنگ

بارهنگ گیاهی علفی و چند ساله است که ارتفاع حدود ۷۰ سانتی متر است. ساقه گیاه بارهنگ بیشتر ایستاده، فاقد شیار و گاهی به طرف زمین متمایل شده است. برگ های بارهنگ بیضی شکل و دارای دمبرگ های بلندی هستند که این برگ ها ۳ تا ۹ رگبرگ مشخص و برجسته دارند. گل هایی کوچک به رنگ سبز متمایل به قهوه ای دارد که در انتهای ساقه قرار گرفته اند.


  آخرین ویرایش: 8 ماه پیش | بازدید: 103 مرتبه
گیاه خار مریم

خار مریم

گیاه خار مریم گیاهی مخروطی شکل بوده که بوته آن تا ۱۶۰ سانتی متر رشد می کند. ساقه ای پنبه ای و تو خالی دارد. برگهای گیاه خار مریم معمولاً مستطیلی شکل یا به شکل نیزه در دور خود و معمولاً چندبرگی یا دو برگی است. سرگل گیاه خار مریم ۴ تا ۱۲ سانتی متر عرض و پهنا دارد و دانه آن رنگ سبز تیره و در بعضی نژادها سیاه می باشد.


  آخرین ویرایش: 8 ماه پیش | بازدید: 119 مرتبه
گیاه گل ختمی

گل ختمی

گل ختمی گیاهی ایستاده و علفی است که طول آن به ۱٫۵ تا ۲ متر می رسد. ساقه این گیاه استوانه ای و کُرک دار به رنگ سبز روشن است. برگ هایش گرد و سبز متوسط هستند و عرض آن ها نیز ۷ تا ۱۵ سانتی متر است. گل هایی بزرگ شبیه قیف به رنگ های صورتی، بنفش روشن، قرمز، سفید و زرد دارد.


  آخرین ویرایش: 8 ماه پیش | بازدید: 111 مرتبه
گیاه گزنه

گزنه

گزنه گیاهی علفی با ساقه های راست و منشعب که ارتفاع آنها بین ۱۵ تا ۶۷ سانتی متر و چهارگوش است. برگ هایی سر نیزه ای و تخم مرغی پهن تا تقریبا دایره ای به رنگ سبز روشن و پوشیده از کرک های گزنده ای دارد. گل های گزنه سبز روشن و برروی ۲ پایه جداگانه، مجتمع در توده های کوچک کروی و در طول محور های خوشه ای شکل قرار دارند.


  آخرین ویرایش: 8 ماه پیش | بازدید: 95 مرتبه
گیاه سنبل الطیب

سنبل الطیب

سنبل الطیب گیاهی چندساله دارد با بوته ای با ارتفاع بین ۵۰ تا ۱۵۰ سانتی متر است. ریشه ای کوتاه به رنگ قهوه ای مایل به سیاه یا خاکستری مایل به زرد دارد. این گیاه دارای گل های سفید یا صورتی خوشه ای و میوه های آن کشیده، چهار خطی و تک دانه ای هستند.


  آخرین ویرایش: 8 ماه پیش | بازدید: 127 مرتبه
گیاه بکلو

بکلو

بکلو گیاهی به ارتفاع ۱۰ تا ۶۰ سانتی متر از تیرهٔ شب بوها با ساقه های خزنده و برگ های کوچک به رنگ سبز تیره و گل های خوشه ای سفید رنگ است که از نقاط مختلف آن ریشه های کوچک و سفید خارج می شود.


  آخرین ویرایش: 8 ماه پیش | بازدید: 1398 مرتبه
گیاه زنجبیل

زنجبیل

زنجبیل گیاهی علفی، چند ساله و ایستاده است. ساقه باریک و نی مانند و برگ های سرنیزه ای به رنگ سبز براق دارد که از زمین به صورت ساقه ای غده ای می رویند. گل هایی سبز رنگ مایل به زرد با لبه ای ارغوانی و لکه های کرم رنگ دارد.


  آخرین ویرایش: 8 ماه پیش | بازدید: 118 مرتبه

ادامه مطالب